ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال چیست؟ آیا تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟ آیا دندانپزشک این نوع ایمپلنت را توصیه می کند؟ با جواب سوالات فوق در گلدمد همراه باشید تا علاوه بر جواب سوالات فوق بتوانید یک مرکز مناسب برای انجام ایمپلنت دیجیتال را پیدا کنید.

مرکز تخصصی گلدمد متشکل از کادری مجرب است که در راستای خدمات رسانی در حوزه دندانپزشکی، بر آن شده است تا خدمات ایمپلنت دیجیتال و انواع ایمپلنت های دیگر را در این مرکز ارائه دهد. در صورت لزوم و نیاز با مشاورین ما تماس بگیرید و برای گرفتن نوبت تلفنی اقدام نمایید.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت نوعی کاشت دندان است که بسیار محبوب است و از کارآمدترین روش های کاشت دندان به حساب می آید. اما ایمپلنت به صورت دیجیتالی چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟

ایمپلنت ساده نیاز به جراحی و ایجاد برش های زیادی بر سطح دندان دارد تا دندانپزشک بتواند محل مناسب قرار گیری دندان را پیدا کند و اقدام به نصب دندان در محل مورد نظر نماید. اما در نوع دیجیتال، دندانپزشک با ابزار دیجیتال و لیزر محل مورد نظر را از نظر استخوان و عصب بررسی می کند و سپس سه بعدی سازی می کند و در راستای یک کاشت کم دردسر، برش کوچک ایجاد می کند و به راحتی اقدام به نصب ایمپلنت دیجیتال می کند.

مزایای ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت های دیگر

با توجه به اینکه تمام روش های ایمپلنت یک نوع بازدهی را دارند اما باز هم در شیوه انجام ایمپلنت مزیت هایی وجود دارد که می تواند یک علت مناسب در انتخاب روش باشد. در ایمپلنت دیجیتال مزایایی وجود دارد می تواند آن را نسبت ایمپلنت فوری و مینی ایمپلنت برتری دهد. 

  • درد کمتری در ایمپلنت دیجیتال بعد از نصب دندان وجود دارد.
  • برش کمتر و در نتیجه خونریزی کمتر و بخیه کمتر از مزیت های دیگر این روش است.
  • دقت انجام و جایگذاری دقیق دندان در این روش بسیار بهتر است.
  • زمان کمتری برای کاشت و درمان تورم و درد نیاز است.
  • احتمال ایجاد عفونت بسیار کمتر است.

معایب ایمپلنت دیجیتالی

ایمپلنت دیجیتالی همانطور که در بالاتر اشاره شد با سایر ایمپلنت ها از نظر کارایی و مواد به یک شکل است. از همین رو نسبت به سایر روش ها معایبی ندارد. بزرگترین مشکل این روش شاید هزینه بالاتر آن نسبت به سایر روش ها باشد.

که این موضوع با توجه به مزایایی که در بالا ذکر شد میتواند از اهمیت پایینی برخوردار باشد و نتیجه آن هزینه آن را پوشش دهد. خصوصا که ایمپلنت نسب به سایر روش های کاشت دندان بسیار بادوام تر و بهتر است.

آیا درد ایمپلنت دیجیتالی کمتر از ایمپلنت معمولی است؟

بله در این مورد باید بگوییم که کاملا درد کمتری دارد. دوره نقاهت کمتری دارد و عوارض کمتری نیز به همراه دارد.

علت این موضوع این است که ناحیه بی دندان و فک کاملا با دستگاه دیجیتالی آنلیز میشود و بهترین برش و بهترین وضعیت برای کاشت ایمپلنت در نظر گرفته میشود و همین موضوع باعث میشود تا کمترین درد و خونریزی اتفاق بیافتد. متعاقبا بخیه کمتری زده خواهد شد. لثه تورم کمتری خواهد داشت و دوره نقاهت نیز کوتاه خواهد بود. و این موضوع در حالی است که کاربرد و محاسن آن با مینی ایمپلنت، ایمپلنت ساده و ایمپلنت فوری فرقی ندارد.

در انتها باید عرض کنیم که ایمپلنت دیجیتال یک روش مناسب برای کاشت دندان از بین رفته است و مهم است شما این کاشت را در یک مرکز معتبر و با متخصص مجرب انجام دهید. گلدمد با کادر مجرب و سالها تجربه دندانپزشکی در راستای خدمت به بیماران عزیز، آماده ارائه خدمات ایمپلنت دیجیتالی و مشاوره در این زمینه خواهد بود.