جراحی لثه

جراحی لثه

جراحی لثه از جراحی های مطرح دندانپزشکی است که علل مختلفی موجب انجام این جراحی خواهد شد. از عوامل زیبایی سازی تا عامل مهم عفونت می تواند علت آن باشد. در ادامه این مبحث در مورد علل مختلف انجام جراحی لثه و نوع جراحی و هزینه آن صحبت خواهیم کرد. در ادامه با گروه گلدمد همراه باشید. علاوه بر کسب اطلاعات شما میتوانید جهت رزرو نوبت و مشاوره با گروه گلدمد تماس حاصل نمایید.

مشکلات شایع لثه

لثه ممکن است در طول مدت عمر یک انسان دچار مشکلاتی شود. مشکلاتی که ممکن است بسیار خفیف و یا بسیار جدی باشند.

رشد بافت ها و استخوان های آسیب دیده می تواند به مرور موجب آسیب رسیدن به لثه شود.

ممکن است لثه دچار میکروب و عفونت شود و در این صورت باید برای حذف قسمت آسیب دیده فورا اقدام کرد.

ممکن است لثه ها رشد نامناسبی داشته باشند و موجب جلوه نازیبا دندان شوند.

همچنین تغییر شکل فک و استخوان ها میتواند موجب اضافه شدن قسمتی از لثه شوند.

تورم و درد در لثه هم از عواملی است که میتواند به علت عفونت دهان و یا دندان رخ دهد.

اما جراحی لثه چیست و در چه زمانی کاربرد دارد؟

جراحی لثه انواع مختلفی دارد که هر کدام برای یک نوع مشکل دهانی کاربرد دارند.

جراحی لثه برای انجام کامپوزیت یکی از انواع آن است که بسته به وضعیت فرد نوع و شدت آن متغیر است. در این جراحی لثه به طور کامل پاکسازی میشود.

همچنین نوع دیگر جراحی برای روکش می باشد که در آن دندانپزشک به راحتی سطح لثه را صیقلی می کند و حفره تجمع میکروب ها و باکتری ها را کاهش می دهد و در کنار این مزایا، جرم لثه و دندان نیز حذف میشود.

افرادی که جرم زیادی در قسمت پاکت دندان دارند نیز میتوانند از جراحی لثه فلپ بهره ببرند. در این روش دندانپزشک لثه را از دندان جدا می کند و اقدام به جرم گیری و پاکسازی می کند. پس از انجام پاکسازی مجدد لثه به دندان متصل میشود.

جراحی دیگری که لثه ممکن است با آن درگیر شود، هنگام پیوند استخوان است. در این هنگام لثه شکافته میشود تا قسمتی از فک و دهان که استخوان خود را از دست داده اند، دوباره با پیوند استخوان به شکل اول باز گردند.

گاهی هم ممکن است لثه به سمت جایگاه استخوان دندان پیشروی کند. در این صورت دندانپزشک تکه ای کوچک تورمانند را در بین دندان و لثه قرار می دهد تا جایگاه استخوان از بین نرود.

و همچنین ممکن است  لثه نیازمند پیوند بافت باشد که در این صورت نیز مجدد نیاز به عمل جراحی لثه می باشد.

هزینه جراحی لثه چه مقدار است؟

هزینه جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از عوامل نوع عملی است که لثه به آن نیاز دارد. عامل دوم میزان شدت جراحی لثه می باشد. نرخ متوسط در دندانپزشکی ها به یک شکل و تفاوت نرخ اندک است. شما می توانید جهت  استعلام قیمت جراحی لثه با کلینیک گلدمد تماس حاصل فرمایید و از مشاورین ما علاوه بر استعلام قیمت مشاوره نیز دریافت نمایید.