جراحی پیوند استخوان

جراحی پیوند استخوان

 

مشکلات تحلیل استخوان ممکن است براساس عوامل مختلفی انجام گیرد. عواملی همچون ضربه به فک، کهولت سن، عفونت لثه، پوکی استخوان و یا حتی عدم رعایت کردن بهداشت مناسب دهان و دندان می تواند جزو عوامل ایجاد تحلیل استخوان دهان شود. به منظور رفع مشکلات استخوانی دندان، جراحی پیوند استخوان دندان انجام میشود که در ادامه مفصلا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

گلدمد یکی از مراکز معتبر برای انجام جراحی پیوند استخوان است که با سالها تجربه و داشتن کادری مجرب می تواند به شما عزیزان در راستای خدمات دندانپزشکی کمک کند. با شماره های موجود تماس حاصل نمایید و از خدمات ما بهره مند شوید.

عمل جراحی پیوند استخوان

این جراحی، یک جراحی معمول نیست. اما برخلاف نامی که دارد بسیار آسان انجام میشود و با یک بی حسی معمولی پزشک معالج اقدام به انجام عمل جراحی بر روی دندان و استخوان خواهد کرد. مواد مورد استفاده در پیوند استخوان شامل پودر استخوان و پوشش ممبرین خواهد بود که برای انجام ایمپلنت بسیار مناسب است.

پودر استخوان در این روش می تواند از بدن خود انسان تامین شود و یا به شکل های دیگر تامین شود.

این عمل در هر فرد متفاوت خواهد بود و باید با توجه به شدت آسیب دیدگی و نظر پزشک معالج اقدام به معالجه نمود. قیمت جراحی پیوند استخوان دهان نیز بر طبق این عوامل متفاوت خواهد بود.

برای جراحی از لیزر برای بی حس کردن مناطق جراحی بهره میبرند و هنگام تزریق بی حسی فرد در آن ناحیه دردی را احساس نخواهد کرد.

جراحی پیوند استخوان دهان برای چه انجام میشود؟

یکی از دلایل عمده آسیب به استخوان دهان و دندان با دلایل مختلف است. ممکن است فرد دچار پوکی استخوان باشد و تحلیل استخوان علاوه بر تغییر ظاهر فک، در عمل خوردن نیز با مشکل مواجه شود.

از دیگر کاربردهای جراحی پیوند استخوان دندان، پیش زمینه سازی برای ایمپلنت است. ممکن است برای انجام ایمپلنت استخوان فک فضا و تراکم کمی داشته باشد و پایه ایمپلنت نتواند به درستی و محکمی بر جای خود محکم نگه داشته شود. در این صورت از پیوند استخوان و یا جراحی لیفیت سینوس برای اضافه کردن فضا و تراکم بهره میبرند.

کلینیک داندانپزشگی گلدمد با کادر مجرب و متخصص در خدمت شما عزیزان برای اجرای جراحی پیوند استخوان و جراحی لیفیت سینوس برای کاشت ایمپلنت و همچنین کاشت ایمپلنت دیجیتالی است.

عوارض جراحی

عوارض این عمل عمومی است و همچون سایر جراحی های خفیف دندان، با درد و تورم کمی همراه است. این تورم و درد با مراقبت و گذاشتن کمپرس سرد قابل درمان است. همچنین در طی دوره نقاهت مصرف قرص های خشک کن و مسکن توسط پزشک توصیه میشود.

باید در مصرف غذاها در روزهای اول کمی مراعات کرد که از روز دوم و سوم به بعد این مشکل نیز رفع خواهد شد.

عفونت نیز از عوارض احتمالی این عمل خواهد بود که با مصرف دارو قابل کنترل است.

اما در صورتی که عوارض جراحی دنباله دار شد و به مرور رفع نشد حتما باید به پزشک معالج مراجعه کرد تا درمان مناسب را تجویز کند و علت مشکل را مرتفع نماید.

یک مرکز معتبر درمانی در تمام مراحل بیمار خود را همراهی میکند. به همین علت انتخاب یک مرکز معتبر و انجام جراحی نزد پزشک متخصص از اهمیت بالایی برخوردار است. گلدمد مرکز تخصصی خدمات دندانپزشکی و انواع جراحی ها با مدرک معتبر و تجربه کاری جهت ارائه خدمات به شما عزیزان آماده است.